#Torrejon – • Isabel Moncayo a câștigat bronzul la combinată sub-10 și Juan José Ramos a câștigat argint la Master Mile la categoria 65-69 de ani.

• Arganda del Rey a găzduit sâmbătă, 14 octombrie, Campionatul de combinat de la Madrid. Pe de altă parte, duminică, 15 octombrie, la Parla a avut loc Campionatul Madrid Master Mile
În weekendul din 14 și 15 octombrie s-a desfășurat Campionatul de combinat de la Madrid la categoriile sub-10 și sub-12, precum și Master Mile. În ambele, a fost reprezentată de la Clubul de Atletism Torrejón, obținând două medalii, una de argint și una de bronz.

Torrejón de Ardoz, 24 octombrie 2023. Arganda del Rey a găzduit sâmbătă, 14 octombrie, Campionatul combinat de la Madrid. Aici, Isabel Moncayo a câștigat medalia de bronz la categoria sub 10 ani, obținând un total de 662 de puncte la probele de 50 de metri, aruncare în pas și sărituri în lungime.

Pe de altă parte, duminică, 15 octombrie, s-a desfășurat la Parla Campionatul Madrid Master Mile în care a mai fost o medalie pentru sportivii din Torrejón de Ardoz. În acest caz, Juan José Ramos a câștigat argint la categoria 65-69 de ani.

„Felicitări pentru aceste două medalii, una dintre ele obținută printr-o tânără promisiune și cealaltă de către unul dintre veteranii săi și, în același timp, un antrenor, ceea ce demonstrează munca extraordinară pe care o face Clubul de Atletism Torrejón”, a spus primarul. Alejandro.Navarro Prieto.

La rândul său, consilierul pentru Sport și Mobilitate, José Miguel Martín Criado, a adăugat că „Torrejón de Ardoz are sportivi excelenți la diferite categorii care lasă întotdeauna numele orașului nostru într-un loc excelent în toate competițiile la care participă”. .

Sursa: Sportivii Clubului de Atletism Torrejón obțin două medalii în Campionatul de combinat de juniori de la Madrid și la Minor…