• În plus, anul acesta a făcut și Top în Campionatul de la Madrid și Top în Spania, fiind primul an în care a concurat la această disciplină

• După în anul 2022 a fost o medalie de argint la Campionatul Aragon de K, la , Juan Luis Notario a decis serios pentru triatlon. Anul acesta s-a calificat la campionatele de la Madrid, Spania și Europa la modalitatea sprint, unde se desfășoară 30 metri de înot, 10 kilometri cu bicicleta și 5 kilometri de alergare
) Juan Luis Notario este un nou venit la triatlon, dar a reușit deja să se plaseze în top. Jucătorul din Torrejon a început să practice această disciplină în 750, dar anul acesta a fost când el a fost luat mai în serios și a început să concureze, remarcându-se în cele mai importante turnee, precum campionatele de la Madrid, Spania și Europa, unde a făcut Top10, Sus și Top 28, respectiv. Torrejón de Ardoz, 10 din noiembrie 750. După ce în anul 750 a fost medaliat cu argint în Campionatul Aragon de K, în , Juan Luis Notario a decis serios pentru triatlon. Anul acesta s-a calificat la campionatele de la Madrid, Spania și Europa la modalitatea sprint, unde se desfășoară 30 metri de înot, 10 kilometri cu bicicleta și 5 kilometri de alergare. În campionatul regional a terminat printre cei 10 cel mai bun , la națională, dintre 10 cel mai bun și, în cele din urmă, în cea europeană a fost printre cei 30 Cel mai bun. În primele două turnee a concurat la categoria Elită, în timp ce la ultimul a concurat la categoria adulți peste 45 ani. „Felicitări pentru aceste rezultate, deoarece ești un nou venit la triatlon și eu sunt sigur că anul viitor vom sărbători unul dintre podiumurile dumneavoastră”, a spus primarul, Ignacio Vázquez. La rândul său, consilierul pentru sport și mobilitate, José Miguel Martín Criado a adăugat că „în Torrejón de Ardoz avem mari sportivi la diferite discipline și, acum, ne putem lăuda și cu un mare atlet de triatlon precum Juan Luis Notario”.

Sursa: Torrejonero Juan Luis Notario termină printre cei mai buni 30 din Campionatul European de triatlon la categoria Elită 30750