#Torrejon – • Anul trecut au câștigat o medalie de bronz în faza a doua a aceleiași competiții

• În următoarea fază, echipa va lupta pentru promovarea în Divizia a II-a
Clubul Școlar de Gimnastică Torrejón a obținut un nou succes după ce a fost campion al Fazei I a Ligii Iberdrola a Diviziei a 3-a, una dintre competițiile oficiale ale Federației Regale Spaniole de Gimnastică, care a avut loc la Guadalajara pe 15 și 16 martie. . În faza a doua se vor lupta pentru promovarea în Divizia a II-a.

Torrejón de Ardoz, 26 martie 2024. Acest prim loc a venit după o mare revenire a celor trei membri ai echipei, care au început pe locul 17. Gimnastele de la Torrejonera au câștigat la cluburi și panglică, au fost a treia la minge, au fost pe locul patra la frânghie și pe locul cinci la cerc pentru a adăuga un total de 136.700 de puncte, urmate îndeaproape de Valoe (Asturias), cu 136.300, iar bronzul fiind pentru CGR Manises (Comunitatea Valenciana), cu 132.950.

„Felicitări pentru această victorie și vă doresc mult succes în următoarea fază, astfel încât să puteți promova în Divizia a 2-a a Ligii de gimnastică ritmică Iberdrola”, a spus primarul, Alejandro Navarro Prieto.

Sursa: Clubul Școlar Gimnasia Torrejón, campion al Fazei I a Ligii Iberdrola a Diviziei a III-a