#Torrejon – • Concurentul, Isaac Luces Hurtado, a câștigat centura de Mare Campion WKL (World Kickboxing League) iar Fermín de José Bernabé, profesor al Școlii Tótem, a fost inclus în Walk of Fame al acestui eveniment pentru cariera sa remarcabilă.

• În plus, restul concurenților de la Școala Tótem din Torrejón de Ardoz au fost Andrei Vilcea, devenit campion la luptă, și copiii Alejandro Sánchez, campion la luptă; Manuel Funcia și Izan Sánchez, secundoi la luptă; și Aitor Ruso, al treilea la katas

• Fermín de José Bernabé a început să practice kajukenbo în 1991 și este profesorul Școlii Tótem care, în Torrejón de Ardoz, predă cursuri la sala de sport KD, situată pe strada Spitalului, 13, în zilele de marți și joi.
Pe 24 și 25 februarie a avut loc o nouă ediție a prestigiosului Turneu Internațional de Arte Marțiale Open, Bătălia de la Toledo, care a reunit sportivi remarcabili din diverse arte marțiale. Torrejón de Ardoz a avut o prezență și cu Școala Kajukenbo Tótem, câștigând mai multe trofee, inclusiv centura de Mare Campion WKL (Liga Mondială de Kickboxing) pe care Isaac Luces Hurtado a obținut-o după ce a devenit campion la categoria sa la modalitatea Light Contact și a învins ulterior restul campionii celorlalte categorii.

Torrejón de Ardoz, 4 martie 2024. În plus, restul concurenților de la Școala Tótem din Torrejón de Ardoz au fost Andrei Vilcea, care a fost campion la luptă, și copiii Alejandro Sánchez, campion la luptă; Manuel Funcia și Izan Sánchez, secundoi la luptă; și Aitor Ruso, al treilea la katas.

Pe de altă parte, Fermín de José Bernabé, profesor al Școlii Tótem, 5 Dan de kajukenbo, și-a văzut marea sa carieră în lumea artelor marțiale recunoscută și a fost inclus în Walk of Fame al acestui eveniment. Torrejonero a început să practice kajukenbo în 1991 și predă cursuri la sala de sport KD, situată pe strada Spitalului, 13, în zilele de marți și joi. În plus, are o altă școală în Velilla de San Antonio, care obține și rezultate excelente în competițiile la care participă.

„Felicitări pentru aceste succese și pentru că ați lăsat numele Torrejón de Ardoz și pe cel al clubului dumneavoastră la un nivel ridicat într-un eveniment la fel de remarcabil precum acest International Open, în care concurează cei mai buni artiști marțiali”, a subliniat primarul, Alejandro Navarro Prieto. .

Sursa: Mare succes al Școlii Totem Kajukenbo în prestigiosul Turneu Internațional de Arte Marțiale, Bătălia de la Toledo