#Torrejon – • Jucătorul din Torrejon continuă să demonstreze că este unul dintre cei mai buni sportivi din categoria sa la mijloc

• Juan José Crespo a fost campion mondial la 800, 1.500 și 3.000 de metri și vicecampion de două ori. În plus, a câștigat 27 de medalii în campionatele spaniole (16 de aur, 9 de argint și 2 de bronz) și a câștigat Maratonul Popular de la Madrid.

• Pe de altă parte, are în prezent un total de 11 recorduri actuale la distanțele de 800, 1.500 de metri și milă: 2 în Spania, 4 la Campionatul Spaniol și 5 la Madrid.
Juan José Crespo continuă să-și mărească palmaresul. În weekendul trecut, sportiva din Torrejon a fost proclamată vicecampion la Madrid pe pista acoperită la 1.500 de metri la categoria peste 45 de ani. Competiția a avut loc pe 12 februarie la Centrul Sportiv Municipal Gallur și la ea au participat cei mai buni sportivi din Comunitatea Madrid.

Torrejón de Ardoz, 17 februarie 2023. Juan José Crespo nu a concurat la cel mai înalt nivel de aproape doi ani și revenirea lui la 1.500 a fost grozavă. Sportivul din Torrejon a atârnat medalia de argint cu un timp de 4:22.23.

De trei ori campion mondial la atletism, unul dintre fondatorii platformei cetățenești independente We Like Torrejón, viceprimar și consilier pentru securitate și protecție civilă al Consiliului orașului Torrejón de Ardoz. A fost campion mondial la 800, 1.500 și 3.000 de metri și de două ori vicecampion. În plus, a câștigat 27 de medalii în campionatele spaniole (16 de aur, 9 de argint și 2 de bronz) și a câștigat Maratonul Popular de la Madrid.

Pe de altă parte, are în prezent un total de 11 recorduri curente la distanțele de 800, 1.500 de metri și milă: 2 în Spania, 4 la Campionatul Spaniol și 5 la Madrid.

„Vă felicit, încă o dată, în numele tuturor Torrejoneros pentru acest nou succes după atât de mult timp fără a concura. Sunt sigur că anul acesta vom continua să sărbătorim mai multe dintre triumfurile tale”, a spus primarul, Ignacio Vázquez.

Consilierul pentru Sport și Mobilitate, José Miguel Martín Criado, a adăugat că „ești un exemplu pentru toți sportivii din orașul nostru și o oglindă în care să te uiți la tine pentru tenacitatea și perseverența ta la antrenament, ceea ce înseamnă că aceste rezultate excelente” .

Sursa: Juan José Crespo, de trei ori campion mondial la atletism și consilier pentru securitate și protecție civilă al Torrejón de Ard…