#Torrejon – • Tânăra promisiune, Eva Marie Pauline, și veteranii, Juan Ramos și Maite Vega au fost Torrejonerosi care au ajuns pe podium

• Eva Marie Pauline a marcat o dublă în Campionatul U16 de la Madrid. Pe 11 februarie a câștigat medalia de aur la aruncarea discului în aer liber. În plus, pe data de 17, a câștigat argint la aruncarea de putere, în acest caz, în sală.

• În plus, la Campionatele Madrid Masters Indoor, Juan Ramos a făcut și o dublă, câștigând aurul la 800 de metri și argint la 400 de metri, ambele la +65 de ani

• Succesele Clubului de Atletism Torrejón au fost completate de Maite Vega care a ajuns pe pozitia a treia la 60 de metri la categoria +50 de ani
Sportivii de la Torrejón de Ardoz au obținut noi succese în Campionatele Madrid Under-16 și Master, cu un total de cinci medalii, două de aur, două de argint și încă unul de bronz obținute de membrii Clubului de Atletism Torrejón. Tânăra promisiune, Eva Marie Pauline, și veteranii, Juan Ramos și Maite Vega au fost Torrejonerosi care au ajuns pe podium.

Torrejón de Ardoz, 28 februarie 2024. Eva Marie Pauline a marcat o dublă în Campionatul U-16 de la Madrid. Pe 11 februarie, la Aluche, s-a cucerit medalia de aur la aruncarea discului în aer liber. În plus, în data de 17, a câștigat argintul la aruncarea șutului, în acest caz, în sală, la Centrul Sportiv Municipal Gallur.

Mai mult, în Campionatul Master Indoor de la Madrid, desfășurat tot la Centrul Sportiv Municipal Gallur, Juan Ramos a făcut și o dublă, câștigând aurul la 800 de metri și argint la 400 de metri, ambele la +65 de ani.

Succesele Clubului de Atletism Torrejón au fost completate de Maite Vega care s-a clasat pe locul trei la 60 de metri la categoria +50 de ani.

„În Torrejón de Ardoz avem sportivi grozavi, atât în ​​rândul tinerilor, cât și printre cei mai veterani, iar un exemplu în acest sens este Clubul de Atletism Torrejón, cu aceste ultime succese pe care le-a obținut în Campionatul de la Madrid”, a subliniat primarul, Alejandro Navarro. Prieto.

Sursa: Clubul de Atletism Torrejón a obținut cinci medalii, două de aur, două de argint și una de bronz, la Madrid Under-16 și M…