• Nieves López Campesino și Emilia Zabas Barbero au câștigat medaliile de argint, respectiv de bronz, la categoria Master 50, iar María Dolores Martínez Mata, a fost argint la Master 45

• Competitia a avut loc duminica trecuta, 23 în octombrie, la parcul El Paraíso din Madrid Sportul feminin a oferit o nouă bucurie sportul din Torrejón de Ardoz, în acest caz datorită atletismului. Trei torrejoneras au urcat pe podium la ultimul Campionat de Masters de la Madrid, care a avut loc duminica trecută, 11 în octombrie, la Parcul El Paraíso din Madrid.

Torrejon de Ardoz , 4 noiembrie, . Nieves López Campesino și Emilia Zabas Barbero au câștigat medaliile de argint și, respectiv, de bronz la categoria Master 50 , și María Dolores Martínez Mata, a fost argint la Master 45. „Felicitări pentru aceste succese celor trei. Este o mândrie pentru orașul nostru să se poată lăuda cu mari sportivi la toate categoriile, în acest caz, cei mai veterani”, a evidențiat primarul, Ignacio Vázquez. La rândul său, consilierul pentru sport și mobilitate, José Miguel Martín Criado, a adăugat că „Torrejón de Ardoz are sportivi remarcabili, atât bărbați, cât și femei, iar orașul nostru este un referent în acest sport. Ești un exemplu pentru promisiunile tinere”.

Sursa: Urcarea cu trei torrejoneras podiumul Campionatului de Master de Cross Short de la Madrid 45